pies i dziecko - jaki pies dla dziecka

Wybieramy zwierzę dla dziecka

Jeśli chcemy dziecku kupować zwierzę to musimy różne elementy wziąć pod uwagę. Istotne są między innymi warunki jakie mamy w mieszkaniu. Trzeba będzie przygotować podział obowiązków przy opiece nad zwierzakiem, ważne będzie rozważanie wieku i umiejętności dziecka nim decyzję się podejmie.

W momencie, gdy ktoś na zakup się zdecyduje musi pomyśleć jakie zwierzę wybrać. Warto zwracać uwagę na wady i zalety poszczególnych propozycji jakie są dostępne. Między innymi liczy się to jak dziecko się rozwija, zwierzak ma wpływać na to, że dziecko uczy się odpowiedzialności, obowiązkowości. Opieka to czynnik, który wpływa na naukę zrozumienia, powinna dziecko uwrażliwić.

Kot albo pies i dziecko

To zwierzaki najbardziej popularne, ale nim podejmie się decyzje trzeba pewne kwestię rozważyć. Opieka jest bowiem zajmująca, gdy chodzi o psa i kota. Trzeba psa wyprowadzać, dodatkowo również sprzątać po psie. W przypadku gdy ktoś mieszka w bloku będzie to kłopotliwa sprawa. Dodatkowo pies może niszczyć buty i meble. Kot zaś jest takim czynnikiem, który często będzie sprawiał, że pojawia się alergia, na co trzeba uważać. Dlatego trzeba również na niego uważać. Kot jest także humorzasty i dziecko może się z nim nie dogadać.

Rybki i dziecko

Jeśli chodzi o rybki raczej również nie będzie to odpowiedni wybór. Przede wszystkim bowiem dzieci chcą mieć fizyczny kontakt ze zwierzakami, z rybkami tego nie ma i dlatego szybko okaże się, że będziemy mieli zaniedbane akwarium.

Świnka morska i dziecko

To zwierzę, którym zajmie się już dziecko mające 4 lata. Będzie można dziecku spokojnie proponować świnkę morską. Zwierzę takie żyć może do 8 lat, nie będzie gryzło, będzie przyzwyczajone do otoczenia, w małym mieszkaniu może być to wybór najlepszy.

Królik i dziecko

Teoretycznie również będzie mały, ale niestety jest dość kłopotliwy, ponieważ nie wiadomo jak się rozrośnie. Dodatkowo będzie trzeba również pomyśleć o tym, że po króliku dość często trzeba sprzątać, to zwierzę, które ma dużo odchodów.

Myszy lub szczury i dziecko

Niewielkie gryzonie sprawdzą się dobrze w małym mieszkaniu. Jednocześnie dziecko, które ma 6 lat poradzi sobie dobrze z opieką nad nimi. Nie trzeba mieć wiele miejsca by się nimi opiekować. To również wybór, który będzie po prostu tani.

Chomik i dziecko

Chętnie wybierany gatunek, popularny w naszych domach. W domowych warunkach zwierzaki żyją jednak krótko, długo mogą się przyzwyczajać do warunków. Jest to zwierzę hałaśliwe w nocy, co może być czasami kłopotliwe, w opiece nie będzie trudne, poradzi sobie z nim dziecko, które ma 6 lat.