Jakie zabawki są najodpowiedniejsze dla twojego psa?

Wybór pluszaka dla psa.

Zabawy z czworonogiem jest niezwykłą okazją, by wykorzystać energiczność naszego zwierzaka, jednocześnie wzmacniać zaufanie. Codzienne psoty wpływają pozytywnie na witalność psa, a także dają uciechę opiekunowi. Gry dobrze jest wzbogacać przy użyciu zabawek dla psów. W sklepach odnajdziemy niemało różnorodnych rodzajów zabawek dla psów, jednak w jaki sposób dobrać tą odpowiednią?

Piłki dla psa.

Ulubioną zabawką naszych czworonogów jest piłka dla psa. Tą klasyczną zabawkę kupimy w większości sklepów zoologicznych w zróżnicowanych wielkościach, odpowiednich do gabarytów naszego zwierzaka. Piłki dla psów produkowane są z szeregu tworzyw, istnieją piłki gumowe, z materiału a także plastikowe. Przy wyborze piłki dla psa powinniśmy zwrócić uwagę na jej wielkość. Wielkości piłek dla psów bywają stałe, jednak trzeba pamiętać o prawdopodobieństwie zakrztuszenia się podczas zabawy, w sytuacji gdy piłka dla psa okazuje się zbyt mała. Kupując nową piłkę nie zapominajmy o ochronie naszych ulubieńców. Jest to niezwykle ważne, jeśli jesteśmy opiekunami niewielkich odmian psów, jak pudle lub yorki, którym wybieramy mniejsze wielkości zabawek.

Frisbee dla psa.

Jeśli chcielibyśmy pobawić się z pupilem na zewnątrz wspaniałym wyborem jest frisbee dla psa. Trudno znaleźć zwierzaka, który oprze się w tej zabawce. Frisbee dla psa dużo lepiej używać na otwartym terenie, jak łąka, park czy ogród, gdzie pupil może rozpędzenia się. Jeśli podopieczny wie jak aportować, warto znaleźć frisbee dla psa o dobranej wielkości, tak aby zwierzakowi łatwo można było trzymać frisbee w zębach. Frisbee dla psa nie może być zbyt twarde, gdyż występuje ryzyko niezamierzonego uderzenia zwierzęcia frisbee podczas zabawy, dlatego w celu ustrzeżenie się bolesnych sytuacji kupujmy frisbee elastycznych. Zabawa z frisbee może stać się ciekawą postacią aktywności, a jak wiadomo sport to zdrowie!

https://www.krakvet.pl/ sklep zoologiczny