wybór suchej karmy

Jak wybrać suchą karmę?

Dobór odpowiedniej  dobrej jakości suchej  karmy,  nie jest wcale takie łatwe, jak by się mogło wydawać. Jeśli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę składników, na pewno już zauważyliśmy brak bardzo ważnej informacji, jaką jest  ilość każdego ze składników, które  znajdują się w karmie. Jest to ważna informacja. Większość karm  suchego typu jest produkowana na podstawie zboża oraz innych roślin. Jednak tak koty jaki i psy są mięsożercami, dlatego powinny być karmione pożywieniem, gdzie głównym składnikiem zdecydowanie  jest mięso. Kupując karmę powinniśmy szukać przede wszystkim mięsa.  Koty są mięsożercami, dlatego ich dieta musi koniecznie opierać się na mięsie. Koty nie mają potrzeby jedzenia węglowodanów.

W karmach dla zwierząt jednak możemy znaleźć zboża, ponieważ są one  tańsze od  produktów mięsnych oraz utrzymują zmielone części razem, i wcale nie dlatego, że są prawidłowym pożywieniem dla typu zwierząt mięsożernych. Mięso oraz  tłuszcze powinny być wyłącznie  identyfikowalne przez dany gatunek. Jeśli nie jest on jednak  określony, jakość mięsa również  nie może być określona prawidłowo. Należy zatem unikać produktów, w których znaleźć możemy niezidentyfikowane mięso, drób czy też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać produktów, które zawierają  w sobie dużo mączki roślinnej, gdyż są to pokarmowe wypełniacze. Jeśli karma już ma w sobie zawierać zboża, to koniecznie musimy zadbać o to, aby były to pełne ziarna. Wszystkie owoce oraz  warzywa podwyższają jakość, w szczególności jeśli zastępują one zboża w karmie.

Składniki mineralne są także  bardzo potrzebne, jednak trzeba mieć zawsze na uwadze to, iż  jedzenie musi zawierać bardzo dużą ilość mięsa, którego minerały nigdy nie są w stanie zastąpić. Z całą pewnością powinniśmy unikać karm w których znaleźć, można produkty nieznanego pochodzenia, które  nie posiadają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,czy ,, drób,,. Karmy, które posiadają sztuczne barwniki oraz substancje słodzące czy też konserwanty. Zwłaszcza te w szczególności , które uważane są za rakotwórcze albo  mają zakaz stosowania w ludzkim pożywieniu, czy w karmie dla psów, jak BHT, Ethoxyquin a także BHA, Galusan propylu. Niektóre składniki jak produkty rybne, mogą zawierać w sobie sztuczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się  w tabelce, gdy  nie są dodane przez wytwórcę, nie jest wymagany obowiązek  umieszczanie ich na  liście.

Dlatego powinniśmy, szukać zapewnienia, które zamieszcza producent o tym że używa jedynie ryb oceanicznych, które nie posiadają sztucznych konserwantów. Należy także zwrócić uwagę na to czy  mięso oraz tłuszcze są nieznanego pochodzenia, gdyż  może to być wszystko oraz  z całą pewnością będzie wtedy  miało bardzo słabą jakość. Większość z producentów nie umieszcza na swoich opakowaniach dokładnych proporcji określonych składników, mianowicie które wchodzą w skład karmy, więc dokonanie prawidłowej oceny będzie wtedy polegało na naszej wiedzy. Jeśli chodzi zaś o gotową karmę, mądrzej będzie z naszej strony być bardziej sceptycznym, niż  ufać reklamom w telewizji lub internecie.