wybór przysmaków dla kota

Jak wybrać przysmaki dla kota?

Ciągle ulega powiększeniu ilość kocich przysmaków, czym się kierować by wybrać ten odpowiedni.  Możemy znaleźć tradycyjne i naturalne przekąski, jak również  te bardziej wyszukane, jak na przykład dropsy. Należy jednak pamiętać, aby wybierać zawsze najlepsze oraz najzdrowsze smakołyki. Najczęściej wiemy co lubi nasz kot, jakie przekąski będą prawdziwym rarytasem oraz dobrą nagrodą podczas treningu. Jeśli zaś nasz kot cierpi na określone dolegliwości, zawsze możemy wybrać takie, które zawierające składniki odżywcze, pomagające mu w powrocie od zdrowia. Jest wiele rodzajów przysmaków jak na przykład przekąski mięsne, największa z grup smakołyków dla kotów. Produkowane w postaci niewielkich kawałków karmy.

Większość z nich jest lekkostrawna, a także zawiera dodatkowe minerały oraz  składniki odżywcze, które służą kotu. są także przekąski serowe, powstały one z myślą o wielbicielach mleka oraz produktów mlecznych. Produkty dla zdrowej jamy ustnej, przy różnych dolegliwościach, dropsy trawa , a także mleko i produkty mlek pochodne. Dzięki podawaniu odpowiednich smakołyków, możemy pomóc naszemu kotu w utrzymaniu prawidłowej wagi, zdrowe zęby a także wpłynąć pozytywnie na układ pokarmowy zwierzęcia albo dostarczyć tych składników organizmowi, których potrzebuje a nie ma w pożywieniu. Bardzo wartościowe są różnego rodzaju gryzaki, które często zawierają w sobie miętę, która wpływa doskonale  na odświeżenie oddechu, a także ściera się kamień nazębny, wspomaga też  ochronę dziąseł, a po za tym zaspokajamy kocią chęć gryzienia.

Jeżeli nasz czworonóg ma odpowiednio zbilansowane posiłki w ciągu dnia, raczej nie powinno brakować  mu witamin oraz składników odżywczych, które są  potrzebne do prawidłowego rozwoju. Przekąski są przydatne jednak, gdy koty zostają same w domu. Jest to  prosty sposób do nawiązywania oraz pogłębiania relacji między właścicielem a zwierzęciem.  Jeśli jednak podajemy kotu dużą ilość smakołyków, zawsze  może pojawić się problem zdrowotny  u naszego pupila jakim jest nadwaga. Dlatego, bardzo ważne jest aby racjonalnie podawać smakołyki kotu, należy zatem pamiętać o dwóch zasadach.

Pierwsza zasada to taka, że nie powinniśmy podawać zbyt dużo przysmaków, które  mają określoną wartość kalorii. Aby doszło do wyrównywania  bilansu kaloryczności, warto jest zmniejszyć jeden posiłek. A po drugie to, że powinniśmy podawać jak najwięcej naturalnych oraz wartościowych przekąsek w idealnej ilości. Przysmaki jednak nie powinny stać się podstawowym pożywieniem naszego kota. Nigdy nie  możemy ulegać zwierzętom, które chcą wyprosić od nas smakołyk. Najbardziej odpowiednią ilością smakołyków w ciągu dnia to dwie przekąski. Warto zazwyczaj producent podaje odpowiednie dawkowanie. Musimy jednak  pamiętać, iż podawanie przekąsek nie ma prawa zastąpić normalnego posiłku, zaś smakołyki powinny być jedynie rarytasem pojawiającym się rzadko.