odchudzanie kota

Jak odchudzić kota?

Głównym celem poniższego artykułu jest wskazanie, jak prawidłowo odchudzić naszego kota. W związku z czym częstym problemem domowych niewychodzących licznych kotów jest nadwaga. Tryb życia, który prowadzą nasze mruczki odbiega również od tego, jaki prowadziłyby w naturze – mają często zdecydowanie za mało ruchu oraz są przekarmione. Co za tym idzie jeżeli nasz zwierzak cierpi przez nadwagę bądź otyłość koniecznie powinniśmy ustalić z weterynarzem odpowiedni program owego odchudzania. W związku z czym zbyt duża waga może również być powodem wielu późniejszych dolegliwości.

Wskazuje się również, iż z powodu otyłości cierpią również zwierzęta starsze po siódmym roku życia. Jak już jednak powyżej wspomniano, owym powodem kłopotów z ową wagą jest głównie brak owego ruchu oraz zbyt obfita bądź nieprawidłowa dieta. W związku z czym innymi przyczynami owej otyłości są niektóre choroby, na przykład niedoczynność tarczycy, czy chora trzustka oraz cukrzyca, a także przyjmowanie niektórych leków. Niekiedy jednak owa otyłość jest uwarunkowana w sposób genetyczny.

Przedstawia się, że chirurgiczne metody leczenia otyłości, które są dostępne dla wyselekcjonowanej grupy dorosłych są nieuzasadnione u dzieci i prawdopodobnie dla nich niebezpieczne. Większość programów dla otyłych dzieci bardziej stara się zmniejszyć przyrost wagi niż doprowadzić do jej ubytku. Jest to sensowne podejście, ponieważ drugi cel zwykle zawodzi. Zmniejszenie przyrostu wagi osiąga się przez namówienie rodziny i dziecka do zmiany swoich nawyków odżywiania i do stosowania diety, w której zawartość tłuszczu i cukrów została odpowiednio zmniejszona. Oprócz tego, podkreśla się znaczenie wysiłku fizycznego.

Niektóre osoby stają się otyłe z tych samych powodów co osoby, które się przejadają, ale dochodzi jeszcze do tego ich skłonność do dodatkowego przejadania się, albo nawet poddawania się napadom bulimii w obliczu problemu psychologicznego lub uczuciowego. Nadmierne jedzenie może zostać sprowokowane u nich przez kryzys w ich życiu albo chorobę . Osoby takie mają skłonność do lenistwa, są często zależne od innych i nadwrażliwe na krytykę. Radzą sobie ze stresem, rozczarowaniem, kryzysem życiowym lub depresją przez przejadanie się. Co za tym idzie otyłość nie jest dla naszego zwierzęcia niczym dobrym.