pies dla singla

Gdzie szukać idealnego zwierzaka dla singla?

Czy osoba samotna jest skazana do wracania po pracy do pustego mieszkania? W czasach, w których coraz częściej mówi się o tym, że samotność nie jest wyrokiem, jest to scenariusz, który wcale nie musi być powszechny. Nie w każdym domu musi mieszkać partner na całe życie, w każdym jednak może znaleźć się miejsce dla zwierzęcia dotrzymującego towarzystwa osobie samotnej i odganiającego od niej wszelkie troski.

Oczywiście, nie zawsze jest to takie samo zwierzę, wiele zależy bowiem od tego, jakie są możliwości lokalowe singla, jakie ma on usposobienie, a przede wszystkim – czy dysponuje czasem wolnym, który należy poświęcić zwierzęciu. Pies w domu Gdy myślimy o zwierzęciu domowym, zwykle natychmiast kojarzymy je sobie z psem i trudno się temu dziwić, słowa uznania padające pod adresem psów są bowiem coraz bardziej uzasadnione. Psy są wierne, przyjacielskie i towarzyskie, może się więc wydawać, że są idealną opcją dla każdego singla. Niestety, myśląc w ten sposób dokonujemy pewnego uproszczenia, które wcale nie musi nam wyjść na dobre. Owszem, pies to prawdziwy przyjaciel, ne jest jednak maskotką, ale żywym stworzeniem i właśnie w ten sposób powinien być postrzegany. Jeśli więc mamy świadomość tego, że możemy nie mieć dla niego zbyt wiele czasu wolnego, lepiej, abyśmy nie brali na swoje barki zobowiązania, któremu nie będziemy w stanie sprostać.

Pies nie lubi pustego mieszkania i późnych powrotów z pracy swojego pana lub pani. Kotki i ich zalety Jeśli więc singiel marzy o zwierzęciu, a przy tym ma świadomość tego, że nie sprosta ogromnemu wyzwaniu, jakim jest opieka nad psem, powinien zastanowić się nad kotem, również to zwierzę należy bowiem do tych, które zasługują na naszą uwagę. Koty są piękne, dostojne i inteligentne, a choć zwykle lubią chodzić swoimi ścieżkami, nie oznacza to wcale, że nie przywiązują się do człowieka i traktują go z góry. Koty to również zwierzęta, którym nie trzeba poświęcać aż tak wiele uwagi, jak psom, a to musi przypaść do gustu osobom zapracowanym. Przygarnij chomika Jeśli wizja domu, po którym paraduje kot, nie przypada nam do gustu, a jednocześnie nie chcemy rezygnować ze zwierzęcia, najprawdopodobniej powinniśmy zastanowić się nad tym, jakie korzyści pociąga za sobą opieka nad gryzoniami. Może się wydawać, że nie są one aż tak wdzięcznymi towarzyszami zabaw, jak psy i koty, okazuje się jednak, że przekonanie takie nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. I one przywiązują się do opiekuna, prawdą jest zaś i to, że opieka nad nimi jest na tyle nieskomplikowana, że poradzi sobie z nią nawet najbardziej zapracowana osoba.