W jaki sposób wyłonić odmianę szczeniaka stosowną dla Ciebie?

To, że psiak jest najlepszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej dyskusji. Ów futrzasty towarzysz, pozostaje oddany człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela i także realia, w których zamieszkuje. Dla niego liczy się jedynie delikatne spojrzenie i dotyk ciepłej ludzkiej dłoni.


Kiedy psiak dorasta…


Ludzie, którzy rozważają zakup lub adopcję psiaka, bardzo często nawet nie pomyślą nad doborem tej szczególnej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i stylowi życia. Obraz szczeniaka oraz jego rozkoszny pyszczek wystarczają, aby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem słodki pies niezwykle szybko rośnie i właściciel nawet nie ujrzy, w jaki sposób przekształca się w dorosłego psiaka, którego stan nie zawsze odpowiada życzeniom pana. Dzieje się tak, gdy piesek zostaje wzięty jako szczeniak, oraz pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało rozpoznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie obliczyć, jak wielki psiak wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego cudownych oczek i także oryginalnego pyszczka.


Energiczny psiak oraz ospały człowiek


Decydując się na posiadanie psa, wypada dokładnie zaznajomić się z jego odmianą, ażeby wraz z nim tworzyć zwarty i harmonijny związek. Psiaczki wymagające dużo ruchu i spacerów,nie będą czuły się szczęśliwe, posadzone w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, lub psy gończe, potrzeba mieć świadomość, że to szalenie aktywne zwierzaki, które potrzebują wyczerpujących spacerów i także licznych atrakcji ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły środowisko, w jakim żyją, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Dlatego sympatycy wypoczynku na kanapie, przed telewizorem czy z książką w ręku powinni zapomnieć o takich rasach.


Pies ochronny czy do towarzystwa?


Którykolwiek kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien dobrze ustalić swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaczka. Gdy szuka przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą brać, idealnie sprawdzą się tu psy nieduże, które bezproblemowo pomieszczą się w każdym samochodzie lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie doskonale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na drobne rozmiary mogą przebywać ze swoim panem podczas jego urlopów oraz wczasów.

Tymczasem małe psy pomimo swojego cudownego wyglądu, niestety nie zapewnią człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski czy dog niemiecki, z pewnością wzbudzą niepokój oraz obawy przed obcymi, efektywnie ich odstraszając. Gdy w domu zamieszkują małe dzieci, których zachowanie niejednokrotnie jest nieprzewidywalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, ponieważ źle prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość oraz wagę.

Piesek agresywny jedynie dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które domaga się od właściciela posiadania należytych dokumentów, pozwalających na jego posiadanie. Psy odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i dodatkowo moskiewski stróżujący potrzebują dobrej tresury już okresie szczenięcym oraz umiejętnego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zapoznać się ich odmianami, ażeby właściwie dobrać tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, oczekiwaniami i także stylem życia człowieka, ponieważ tylko wtedy relacja z czworonogiem będzie skutkowała przywiązaniem i wspólną miłością.

zabawki dla kota hurt