Struktura kuwet

wymieniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryta (występują również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnymi dnami.
Te kuwety wymieniają się tym, że dla ilustracji kuwety z zadaszeniem, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalnego filtru nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Zarezerwowane one są dla kotów, które lubią kopać, ale uważaj – nie wszystkie koty są w stanie akceptować je, jednak większość akceptuje, aczkolwiek widnieją wyjątki, jakie za nic nie chcą wejść.
Jednak w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), która bywa najczęściej stworzona z tworzywa sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszelkich kotów. Należy pamiętać o dobrze dobranym wymiarze. Niektóre z nich są wyposażone w zakończenie, by bezproblemowo podtrzymywać higienę.

Kuweta samoczyszcząca, idealny wybór dla osób, które po prostu czują niechęć, aby wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w miernik ruchu. Po cyklu, który został przez nas zaprogramowany, bądź po okresowości, kocia toaleta samoistnie uruchamia narzędzie, które zamiata zanieczyszczenia do kontenera, bądź do kanału ściekowego. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynny brud spada w dół. Ten właśnie typ kuwety jest dostępny w dwóch podgatunkach – w których można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które często czyszczą kocią toaletę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy rozmiary kuwet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla malutkich kociąt nie powinna być za wysoka, ponieważ może nieść za sobą uciążliwość przy wejściu. Gdy kot już osiągnie 12 tydzień życia, można uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kuwetę, stąd to właśnie, by wysypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Gdy kocię kocha kopać i zagrzebywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, aczkolwiek zostało u góry napisane – należy uważać, bowiem określone kocięta nie akceptują takich kocich toalet, większość akceptuje, albowiem trafiają się wyjątki.
Kiedy nie podoba Ci się to, gdy kuweta jest dostrzegalna w Twoim apartamencie, to możesz zdecydować się na kupno mebla, w jakim można wstawić wewnątrz kocią toaletę, jeśli nadejdzie taki przypadek, bowiem ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, którą można postawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne z zadaszeniem, jak i również odkryte.
Warto co więcej pozyskać wyposażenie, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości podobnie jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.

karma dla kotów https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html