Obroże na kleszcze dla psów.

Lato jest wyborną szansą, by poświęcić czas waszemu pupilowi. Podróż wraz z ulubionym psem to niepowtarzalna opcja, by zrelaksować się, równocześnie poświęcając zwierzakowi czas. Kiedy jest ciepłowarto pamiętać o kleszczach, gdyż wszystkie psy mogą być na nie podatne. Rasy, które potrzebują dużo aktywności fizycznej na zewnątrz, na przykład labradory, często są atakowane przez kleszcze. Jak można uchronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze charakteryzują się długą skutecznością oraz niewysoką ceną. Są dostępne dla psów wielu wymiarów, więc bez problemu kupimy rozmiar dopasowaną do szyi naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciwkleszczowych są olejkami eterycznymi albo substancjami syntetycznymi. Syntetyczne cechują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość środka na kleszcze musi być dopasowana do masy psa, należy więc upewnić się przed zakupem, iż znaleziona obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż na kleszcze jest firma Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezzapachowymi środkami przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt mniejszych niż 8kg oraz dla zwierząt powyżej 8kg. Te obroże działają jednocześnie przeciwkleszczowe i przeciw pchłom, przez co umożliwiają wszechstronną ochronę psa. Obroża dla psa działa przez 8 miesięcy, ponadto działa już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą licznych groźnych schorzeń, jak na przykład borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki chętnie buszujące w zaroślach, na przykład labradory, wymagają wyjątkowej profilaktyki w postaci preparatów na kleszcze, gdyż zarażenie spowodowana złapaniem kleszcza wnosi ryzyko utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze chroni zaatakowania zwierzaka przez pasożyta, przez co daje zabezpieczenie przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, kochające wodę wymagana jest większa ochrona, przykładowo w formie zakropień mających środek na kleszcze lub profesjonalne płyny do mycia o działaniu przeciwpasożytniczo. Aby chronić psa w trakcie letniej wycieczki trzeba zaopatrzyć się w niezawodne środki na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-na-spacer_Szelki-dla-psa-32926.html szelki dla psa