żywienie kotów rasowych

Jak wygląda żywienie kotów rasowych?

Przedstawia się, że karmę dla kotów rasowych należy dobrać odpowiednio do dość specyficznych potrzeb pokarmowych konkretnej rasy kota. W związku z czym niektóre rasy wymagają również szczególnego sposobu żywienia. Ma to również związek z charakterystycznymi cechami ich budowy i fizjologii. W składzie omawianych karm dla kotów rasowych znajdziemy w zależności od poszczególnej rasy, składniki aktywne, do których można również zaliczyć: składniki poprawiające trawienie oraz utrzymujące równowagę tak zwanej flory bakteryjnej jelit; składniki wpływające korzystnie na ową kondycję skóry oraz sierści; składniki chroniące stawy (na przykład siarczan chondroityny) czy przeciwutleniacze.

Następnym etapem jest przedstawienie ogólnych zasad żywienia. Ukazuje się zatem, że kot rasowy tak jak inny kot wymaga karmienia zgodnego z potrzebami żywieniowymi tego gatunku. W związku z czym powinniśmy zatem zadbać, aby jednocześnie codziennie dostarczyć mu w pożywieniu wszelkie dość niezbędne składniki pokarmowe, a więc” białko pochodzenia zwierzęcego, jak i również tłuszcze, witaminy oraz minerały.

Poza tym innymi ważnymi składnikami pokarmu dla naszego kota są: tauryna; niacyna i kwas arachidowy. W związku z czym owe karmienie kota pozostałościami z naszego stołu nie zapewnia wszystkich niezbędnych składników ,,odżywczych”. Pamiętajmy również, że koty to zwierzęta mięsożerne, w związku z czym w ich menu głównym składnikiem powinno być mięso. Co za tym idzie nie zaspokoimy jego licznych potrzeb pokarmowych podając mu jednocześnie jedynie pokarm pochodzenia roślinnego. Ukazuje się również, że przy wyborze owej karmy dla naszego pupila należy zawsze zwracać uwagę na to, jaka jest również w niej zawartość mięsa.

Należy również przedstawić owe potrzeby żywieniowe niektórych ras naszych kotów. Zatem koty perskie oraz egzotyczne ze względu na charakterystyczną budowę pyszczka oraz specyficzny sposób chwytania pożywienia wymagają również karmy o specjalnym kształcie, który jednocześnie ułatwia  jej pobranie poprzez zwierzę. W związku z czym koty owych ras mają ,,długie futro”, a co za tym idzie potrzebują również karmy zawierające owe składniki wpływające jednocześnie na utrzymanie sierści w idealnym stanie. Co za tym idzie koty te najczęściej nie są szczególnie wybredne, jeśli na przykład chodzi o jedzenie.