Chowanie psiaków i także kotów – która karma?

Zabiegamy o zdrówko psów z marką Purina
Purina to wiodąca firma w sferze producentów karm dla zwierząt. Marka od przeszło osiemdziesięciu lat realizuje badania nad polepszeniem jakości i dodatkowo dostosowaniem jedzenia do wyjątkowych potrzeb stworzeń, w korelacji od fazy ich rozkwitu, stanu zdrowia, stylu życia. Purina nie wyłącznie wypełnia normy w kierunku żywienia psów domowych, jednakowoż stara się je zakłócać.
Purina świadczy bogaty asortyment karm dla psów, których formuły zostały przygotowane przez ekspertów. Są to zatem karmy obejmujące kompleks składników odżywczych we zdrowych proporcjach, zezwalające szczeniakom zachować zdrowie i zdrową formę na długo.
Niezwykle znaczącą linią wyrobów Purina dla psiaków jest Purina Pro Plan. Powstała w rezultacie wielu lat doświadczeń nad żywieniem psiaków, wykonywanych przez dietetyków i lekarzy weterynarii. Najnowsze, wysoce rozwinięte i dodatkowo skuteczne połączenie składników odżywczych to wówczas Purina Pro Plan z formułą Optinutrition. Purina Pro Plan z Optinutrition przystosowuje się do potrzeb konkretnego psiaka. Z Purina zawsze, niezależnie od formy, w jakiej odnajdzie się szczeniak, egzystuje podejście żywieniowe przystosowane do jego zdrowotnych potrzeb. Seria produktów Purina Pro Plan ma niezłą żywność dla psów młodych, dużych i starszych, odmian małych, średnich i dodatkowo wielkich, plus z szczególnymi dysfunkcjami.
Szczególnie znaczący dla dalszego rozwoju i zdrowia małego psa staje się pierwszy rok jego życia. W tymże czasie szczenię chce specjalnego jedzenia, o rozszerzonej liczbie niektórych składników, najczęściej białka, aby w trakcie rozwoju tworzyły się duże mięśnie, mocne kości i także zęby. Psiak wymaga też aktywacji układu immunologicznego. Szczególnie dla młodych czworonogów przeróżnych ras i dodatkowo wielkości wypracowano karmę Purina Pro Plan z specyfikacją Optistart.
Karmy Purina dla szczeniąt z formułą Optistart to zatem: Purina Pro Plan Large Athletic Puppy, Purina Pro Plan Large Robust, Purina Pro Plan Medium Puppy, Purina Pro Plan Puppy Small & Mini.
Żywności umożliwiające dorosłym psiakom zachować jak najdłużej zdrówko i dodatkowo wspaniałą formę to zatem Purina Pro Plan z formułą Optihealth. Dla każdego szczeniaka znajdziemy optymalną żywność Purina, w zależności od jego odmiany, wielkości, stylu życia. Są to zatem między innymi wyroby: Purina Pro Plan Medium Adult z formułą Optibalance i dodatkowo Purina Pro Plan Small & Mini Adult – suche karmy liczne w kurczaka, wyodrębnione ze względu na wielkość psiaka.
Purina Pro Plan ma w ofercie dodatkowo karmy dla piesków powyżej siódmego roku życia. W tym wieku pojawiają się pierwotne objawy powiązane ze starzeniem się: kłopoty trawienne, sztywność stawów, zaniżona sprawność umysłowa. Podając psinie karmy marki Purina Pro Plan Medium & Large Adult 7+ z formułą Opitage, kształtujemy jego ogólny stan zdrowia i jakość życia.
Purina utworzyła również karmy zezwalające na szybszy powrót do zdrowia i dodatkowo zmniejszenie symptomów dolegliwości. Stanowią to wówczas: Purina Pro Plan z formułą Optiderma na problemy skórne, Purina Pro Plan z formułą Optiweight dla piesków z tuszą, Purina Pro Plan z formułą Optidigest dla przewrażliwionych żołądków.
Warto troszczyć się o zdrowie i dodatkowo doskonałe samopoczucie czworonożnych przyjaciół z karmą Purina.

purina

Karmy dla juniorów – oferta marki Pedigree
Firma Pedigree od lat interesuje się produkcją karm dla piesków. Zgodnie z wymaganiami klientów w ich propozycji można zlokalizować karmy dla dużych czworonogów, oraz też i takie przystosowane dla szczeniąt. Stanowi to wyjątkowo istotne dlatego, iż zapotrzebowanie na składniki pokarmowe szczeniąt oraz piesków dorosłych wyraźnie się różnorodni. Zatem z czego składa się karma Pedigree dla juniorów? Jakie składniki odżywcze uzupełnia? W owym wpisie postaramy się odpowiedzieć na te zagadnienia i dodatkowo przedstawić ofertę firmy Pedigree.
Z myślą o szczeniętach firma Pedigree utworzyła dwa warianty karm: karmy suche i dodatkowo karmy mokre. Jeśli chodzi o owe pierwsze w ofercie firmy odkryjemy 4 typy karm: karma Pedigree junior z kurczakiem przeznaczna dla wszelkich odmian czworonogów i 3 gatunki żywności przeznaczone dla psów odmian małych dużych i także średnich: karma Pedigree z kurczakiem oraz ryżem. Każda sucha żywność Pedigree została stworzona poprzez szereg kompetentnych specjalistów z myślą o tym, ażeby zagwarantować szczeniętom najwłaściwszy wzrost. W składzie karmy odnajdziemy przede wszystkim mięso z kurczaka oraz ryż, które są wspaniałe dla drobnych żołądków małych piesków. Dodatkowo karmy Pedigree junior uzupełniona jest o zestaw witamin i minerałów w takiej ilości jaka jest pomocna szczeniętom w okresie obfitego wzrostu. Oprócz walorów odżywczych należałoby ponadto wspomnieć o atutach smakowych. Karmy o smaku kurczaka są jedynymi z łatwo spożywanymi przez szczenięta. Skład karmy suchej junior jest bardzo prosty. Posiada zboża, niesamowitą ilość mięsiwa (26%), oleje i także tłuszcze i substancje mineralne. Wraz z suchą karmą Pedigree zapewniasz swojemu szczeniakowi witamin takich jak: witamina A, E, D3, potas, miedź, mangan, sód i cynk.
Oprócz karmy suchej firma sprzedaje też mokry pokarm Pedigree junior. W propozycji są dwa gatunki: mokra karma Pedigree junior w puszce (o smaku kurczaka w galaretce i cielęciny w galaretce) i mokra karma Pedigree Junior w torebce (o smaku kurczaka z ryżem). Którekolwiek opakowanie (czyli także karma Pedigree w puszce bądź w saszetce) zawiera świeże mięsne kawałeczki skąpane w galaretce, która ułatwia przyjmowanie składników odżywczych zawartych w karmie. Dzięki temuż żywność jest nie jeno pyszna, ale także wartościowa i delikatna. Mokra karma Pedigree Junior posiada składniki odżywcze odpowiedzialne za silne oraz zdrowe kości (inaczej wapń plus fosfor), podnoszące odporność (witamina E i minerały) tudzież wspierające trawienie (błonnik). Lekkostrawność karmy zdobyto dzięki wykorzystaniu dobrych mięs (cielęciny i kurczaka), ryżu oraz utopieniu całości w galaretce.
Podsumowując oferta firmy Pedigree w obrębie karm dla szczeniąt jest nieco obszerna, umiemy w niej wyszukać również karmy mokre jak również suche (każdy typ jest w kilku smakach). Jednocześnie są to karmy zrealizowane przez markę, która występuje na rynku od wielu lat i dodatkowo jeszcze zmienia swoje produkty korzystając z na doświadczeniu własnym oraz znawców z którymi współtworzy. Dzięki temu są to zatem karmy bezbłędnie zaadaptowane do potrzeb intensywnie kształtujących się szczeniąt także ze względu na atuty kaloryczne, jak i także smakowe.

https://www.krakvet.pl/bayer-advantix-dla-psow-pipeta-pg-13785.html

Troszczymy się o koty z karmą Purina

Karma Purina powstała w produkcie powyżej osiemdziesięciu lat badań nad jakością i także odpowiednim przystosowaniem karmy do potrzeb stworzeń, w zależności od ich wieku, zdrowia, sposobu życia. Purina staje się jednym z przywódców w owej branży. Nie jedynie spełnia wszystkie normy prawne omawiające żywienia pupili, tymczasem stara się cały czas dbać i modernizować kondycję znanych produktów.
Karma Purina ONE to nadzwyczajne pożywienie dla kotków. Firma działa wraz z specjalistami i także lekarzami weterynarii nad recepturami, które regulują zdrowie i dodatkowo samopoczucie kotków. Karma Purina może prawdopodobnie ulepszyć zdrowie kotów nawet w przeciągu tygodnia. Dzięki karmom z linii Purina ONE, koty mogą być silniejsze oraz szczęśliwsze przez długi okres.
Kocięta nowo narodzone żywią się niezaprzeczalnie mlekiem mamy. Gotowe do odsunięcia od piersi są dopiero koło ósmego tygodnia życia, wszak po ukończeniu trzeciego tygodnia mogą już spokojnie degustować karmy. Zdrowa dla kociąt staje się karma Purina ONE Junior, jaka ma sporo białka tudzież aminokwas określany tauryną, którego koty pragną do odpowiedniego rozkwitu układu nerwowego, wzroku i serca. Nie należy dokarmiać kociąt karmą dla dużych kotków ani żywnością dla szczeniąt. Karmy Purina ONE Junior należy wciąż dostarczać kotom od szóstego do dwunastego tygodnia życia. Stanowi to zatem czas szybkiego rozkwitu, w jakim koty też potrzebują zwiększonej porcji składników odżywczych zawartych w żywności Purina ONE Junior.
Karma Purina ONE Junior jest prowiantem właściwym ponadto dla kocic w ciąży oraz karmiących.
Po zakończeniu pierwszego roku życia, trzeba zacząć systematycznie przestawiać kotka na żywność Purina ONE Adult. Jej podstawowe składniki odżywcze to zatem łosoś, wołowina czy kurczak, w zmieszaniu z pełnymi ziarnami.
Jak kot ma skłonność do nadwrażliwości, jest wrażliwy na posiłek, przydatna będzie dla niego karma Purina ONE Sensitive. Jakkolwiek żywność Purina ONE Indoor to wówczas dieta przydatna dla kotów mało czynnych fizycznie, mieszkających w pomieszczeniu. Koty te sporo czasu przeznaczają na myciu futerka, co wspomaga zaleganiu kul włosowych w żołądku. Są też narażone na nadwagę. Karmy Purina ONE Indoor pozwala zostawić właściwą wagę ciała oraz usunąć nadmiar sierści z żołądka.
Purina posiada w ofercie ponadto karmy Purina dla kotków po zabiegu sterylizacji. Sterylizacja pozostawia wiele zalet kotom, m. in. zapobiega niepożądanym zachowaniom i dodatkowo przedłuża życie. Po sterylizacji tymczasem, koty przedstawiają większą zdolność do tuszy i także problemów ze zdrowiem układu moczowego. Wyjściem tychże kłopotów staje się karma Purina ONE Sterilcat, włączająca łososia i pszenicę czy wołowinę i dodatkowo pszenicę.
Z karmą Purina ONE Coat & Hairball potrafimy pomóc kotu podtrzymać naturalną skórę, oraz dodatkowo zmniejszać występowanie kul włosowych. Stanowi to wówczas pokarm zdrowy dla kota z nadwrażliwą skórą oraz niezbyt zdrową sierścią. Dzięki żywności Purina stan skóry oraz sierści niezwykle się poprawia.
Karma Purina ONE została wymyślona w celu pomocy i poprawy zdrowia kotów, jest to zatem wysokiej jakości posiłek, który wszelakiego kotka uczyni szczęśliwszym.