bloodhound - cechy psa

BLOODHOUND – Potężny wrażliwiec

BLOODHOUND – Potężny wrażliwiec. Należy do VI grupy FCI. Zaliczany do największych z tropowców, gdyż  jest hodowany w czystości krwi od ponad 1200 lat. Najstarszy średniowieczny wizerunek przedstawia bloodhounda w postaci rosłego szlachetnego psa, o szczuplej sylwetce oraz charakterystycznych  dużych uszach, wyglądem przypominał  dzisiejsze duże psy gończe francuskie. Budowa ta sprzyjała niebywałej wytrwałości oraz pozwalała na towarzyszenie konnym myśliwym podczas wielu godzin bez oznak zmęczenia. W2001 roku została przeprowadzona analiza wzorca rasy bloodhoundy. My przedstawimy wam dokładny opis tej rasy, wyglądem ogólnym zaczniemy. Jest to pies rosły oraz masywny, o wyglądzie bardzo  majestatycznym, serdeczny oraz bardzo wrażliwy, jedyna rasa psów myśliwskich, która nie usiłuje zabić tropionej zwierzyny.

Suki charakteryzują się mniejszym wyglądem oraz  nieco drobniejsze, posiadają one lżejszą głowę i skóra na niej jest  mniej pomarszczona. Najbardziej charakterystyczną częścią  ciała tej rasy jest głowa. Jest ona długa, wąska i wysoka. Mózgoczaszka jest bardzo wysoka, z wyrazistym grzebieniem potylicznym. Posiada łuki nadoczne, które są mało wyraźne, skora na czole i policzkach bardzo pomarszczona. Fafle długie oraz zwisające, które powinny sięgać około sześć centymetrów, poniżej jest  kącika warg. Oczy są najczęściej koloru ciemnoorzechowego oraz dość głęboko osadzone. Uszy są dojść nisko osadzone, długie tak bardzo, że wyciągnięte do przodu sięgają poza nos psa. Bardzo cienka oraz delikatna skóra, która jest pokryta króciutką oraz  jedwabistą sierścią. Szyja psa jest długa oraz dobrze umięśniona, z bardzo silnie rozwiniętymi fałdami skórnymi, która  powinna pozwalać zwierzęciu na trzymanie nosa przy ziemi w szybkim  biegu. Klatka piersiowa jest szeroka i głęboka, grzbiet zaś głęboki, szeroki oraz bardzo masywny w stosunku co do wielkości psa. Natomiast kończyny przednie- posiada  dobrze kątowane, a także  muskularne łopatki, kończyny o dojść masywnym kośćcu a także proste okrągłe łapy.

Kończyny tylne zaś mają silne i muskularne lędźwie, a stawy skokowe są silnie rozwinięte. Ogon jest noszony w eleganckim łuku, trochę ponad linią grzbietu, lecz nie prostopadle, nie jest on zakręcony, od spodu jest ozdobiony szczotka włosów około pięciu centymetrów. Maść jakiej najczęściej można spotkać tego psa to czekoladowa podpalana, czarna albo czaprakowa oraz jednolicie ruda lub złocista. Ogóle wymiary psa to : wzrost średnio wynosi 68 centymetrów, suka  zaś 62 centymetry. Waga tego psa wacha si od trzydziestu pięciu kilogramów u suk do około czterdziestu pięciu kilogramów u psów. Bloodhound są zaliczane do psów szczególnie chorowitych. Jest to pies myśliwski, czyli  tropowiec. Słynie on z najlepszego na świecie węchu, dlatego często jest stosowany do pracy  w śledzeniu  zarówno ludzi oraz zwierząt, jednak są bardzo trudne podczas nauk posłuszeństwa. Są to jednocześnie psy szczególnie wrażliwych oraz silnie reagujących na bodźce zewnętrzne, szczególności w młodym wieku. Łatwo rozpraszają się i wpadają w panikę i często występują u nich agresywne zachowania.